מה היא פסיכותרפיה אינטגרטיבית ?

פסיכותרפיה אינטגרטיבית הנה צורת טיפול במסגרתה משולבים יחד תיאוריה וטכניקה ממספר גופי ידע שונים : שילוב ידע מהטיפול הנפשי המערבי יחד עם תפיסת הנפש של המסורת המזרחית; או העומק שבפסיכולוגיית המעמקים יחד עם יעילותה של הטכניקה הקוגנטיבית התנהגותית. תפיסת העולם שמאחורי גישה זו היא שדרכים שונות יכולות להוביל לאותו מקום אליו אנו מעוניינים להגיע. אנו מורכבים מחלקים שונים, כאשר לכל אחד יש את המקום והחשיבות הראויה לו. גוף, נפש ורוח. אך החיבור והקשר בינהם אינו מפחית מהצרכים והאיכויות השונות של כל חלק, הן בתיאוריה הטיפולית והן בתוך העצמי.

 

עבודתי משלבת בין שיחה, עבודת גוף, מיינדפולנס, וחקירה משותפת אל עבר הביטוי האותנטי והעמוק של המטופל. הן בחדר הטיפולים והן מחוצה לו, בחייו האישיים, המקצועיים ובמערכות היחסים שלו.

הטיפול האינטרגטיבי באמצעותו אני מטפל, שואף לחבר בין חלקי עצמי שונים, בתוך הקשיים בהם אנחנו נתקלים בחיי היום-יום. בין הרצון להיות חופשי לכמיהה להיות שייך, בין הגוף המשתוקק לנפש הפגיעה, בין הבחירה הטוטאלית והאמיצה לאפשרות לשנות את דעתך ובין הנתינה לאחר לאפשרות לזכור את עצמי. כל זאת מתוך האמונה שהידע והדרך יימצא אצל המטופל עצמו.